Rok 2009

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie

phone Masz problem ? Zadzwoń: (46) 856-03-17

 • Zarejestruj się

Aktualności

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Minister Rafalska: od lipca większe dofinansowanie dla WTZ

  Dodatkowy wzrost dofinansowania warsztatów terapii zajęciowej już od lipca – taką deklarację złożyła minister Elżbieta Rafalska podczas kolejnych konsultacji w ramach zaprezentowanej w maju przez rząd mapy drogowej systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

 • Spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego

  Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego minister Elżbieta Rafalska spotkała się 22 lutego z przedstawicielami Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego.

   

 • Szkolnictwo zawodowe na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego

  Minister Elżbieta Rafalska przewodniczyła posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego poświęconemu kampanii promocyjnej szkolnictwa zawodowego – „Biznes dla szkół, szkoły dla biznesu”. W spotkaniu, które odbyło się 16 lutego br. udział wziął Stanisław Szwed – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, członek Rady Dialogu Społecznego.

   

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie zakończył realizację kolejnego projektu współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny i gminę Baranów. Całkowita wartość projektu wyniosła 84 362,00 zł, z czego wkład EFS wyniósł 75 503,99 zł, a własny wkład gminy wyniósł 8858,01zł.

 Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2009 03Warsztaty te obejmowały naukę umiejętności komunikacji interpersonalnej, trening asertywności, umiejętności społecznych takich jak: rozwiązywanie konfliktów, konstruktywna krytyka, wyrażanie opinii, efektowne radzenie sobie z własnym i cudzym stresem, techniki relaksacyjne.

Warsztaty zawierały również szkolenia z aktywnego poszukiwania pracy tj. autoprezentacja swojej osoby z uwzględnieniem wyglądu, zachowania i wypowiadania się, tworzenia dokumentów aplikacyjnych, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej.

W drugiej części projektu uczestniczki przeszły szkolenie zawodowe uwzględniające potrzeby lokalnego rynku pracy min: kurs z podstaw przedsiębiorczości, działalność gospodarcza z uwzględnieniem potrzeb lokalnych, alternatywne formy zarobkowe na terenach wiejskich, szkolenie z zakresu podstaw obsługi komputera.

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2009 09Każda z uczestniczek projektu została objęta wsparciem psychologicznym, miało on na celu wzmocnienie ich psychiki oraz działań. W ramach aktywizacji zawodowej uczestniczki projektu brały udział w zajęciach z doradcą zawodowym.

Zamierzeniem projektu było przede wszystkim podwyższenie poczucia własnej wartości oraz motywacji do podjęcia aktywności zawodowej, wśród uczestniczek, a tym samym zdobycie kompetencji interpersonalnych oraz pokazanie sposobów przezwyciężenia indywidualnych barier w powrocie na rynek pracy.

Projekt systemowy służył realizacji założeń polityk horyzontalnych w zakresie równoważnego rozwoju i równości szans w dostępie do uczestnictwa w projekcie oraz do rozwoju społeczeństwa informacyjnego, gdyż skupił się on na nabyciu nowych umiejętności, a także podniesieniu poziomu wykształcenia społeczności lokalnej.

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2009 15Uczestniczki projektu otrzymały materiały szkoleniowe oraz certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Pomoc dla poszkodowanych przez wichurę

  Pomoc przeznaczona jest dla rodzin i osób samotnie gospodarujących, które poniosły straty w gospodarstwach domowych i znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych.

 • Otwarcie ŚDS w Krzyszczynce

  Minister Elżbieta Rafalska wzięła udział w uroczystym otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce w województwie lubuskim. Była także gościem konferencji „Partnerstwo w kształceniu zawodowym”, która miała miejsce w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

   
 • Dodatkowy konkurs „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza dodatkowy otwarty konkurs ofert w ramach programu Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym i zaprasza podmioty uprawnione do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów z zakresu pomocy społecznej skierowanej do osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością.

   

 • Sejm podniósł rentę socjalną

  Z 865,03 do 1029,80 zł – o tyle wzrośnie renta socjalna dzięki uchwalonej dziś przez Sejm ustawie. W efekcie renta socjalna zostanie podwyższona do 100% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Sejm przyjął ustawę niemal jednogłośnie i bez poprawek.

Gości Online

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Podstawowe Informacje

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie czynny jest w godzinach:

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek: 08:00-16:00
Środa: 08:00-17:00
Piątek: 08:00-15:00

Adres i telefon:
ul. Armii Krajowej 89, 96-314 Baranów
tel./fax (46) 856-03-17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

S5 Box

Logowanie

Rejestracja