Rok 2011

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie

phone Masz problem ? Zadzwoń: (46) 856-03-17

 • Zarejestruj się

Aktualności

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Minister Rafalska: od lipca większe dofinansowanie dla WTZ

  Dodatkowy wzrost dofinansowania warsztatów terapii zajęciowej już od lipca – taką deklarację złożyła minister Elżbieta Rafalska podczas kolejnych konsultacji w ramach zaprezentowanej w maju przez rząd mapy drogowej systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

 • Spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego

  Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego minister Elżbieta Rafalska spotkała się 22 lutego z przedstawicielami Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego.

   

 • Szkolnictwo zawodowe na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego

  Minister Elżbieta Rafalska przewodniczyła posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego poświęconemu kampanii promocyjnej szkolnictwa zawodowego – „Biznes dla szkół, szkoły dla biznesu”. W spotkaniu, które odbyło się 16 lutego br. udział wziął Stanisław Szwed – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, członek Rady Dialogu Społecznego.

   

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2011 08Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie realizuje projekt systemowy „Człowiek najlepszą inwestycją – aktywna integracja w Gminie Baranów".

To już czwarty projekt realizowany przez nasz Ośrodek na terenie gminy Baranów, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.

Główne założenie projektu ma na celu rozwijanie aktywności zawodowej beneficjentów ośrodka pomocy społecznej. W praktyce oznacza to cykl działań nastawionych na przygotowanie grupy uczestniczącej w projekcie do ponownego podjęcia zatrudnienia, po długim okresie nieaktywności zawodowej.

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2011 38Projekt ma także dostosowywać rolę ośrodka pomocy społecznej do zmieniających się warunków społecznych – ma to być model pomocy oparty na integracji socjalnej, co oznacza wykorzystanie w pomocy społecznej zarówno świadczeń socjalnych, jak również takich instrumentów jak: wsparcie, edukacja socjalna, pomoc w zatrudnieniu, szeroko rozumiana praca socjalna w środowisku. Obecnie w projekcie bierze udział 7 osób – pięć kobiet oraz po raz pierwszy zgłosiło się dwóch panów.

W ramach projektu przeprowadzone zostały warsztaty kompetencji i umiejętności społecznych takich jak: nauka umiejętności komunikacji interpersonalnej, trening asertywności, umiejętności społeczne oraz aktywnego poszukiwania pracy. Warsztaty również zawierały indywidualne i grupowe spotkania z doradcą zawodowym, który uczył, jak poruszać się na rynku pracy oraz wskazał, jaka praca byłaby najodpowiedniejsza dla danej osoby.

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2011 68W warsztatach tych zawarte zostały również elementy z zakresu szkolenia z aktywnego poszukiwania pracy oraz podstaw obsługi komputera.

Obecnie nasi uczestnicy kończą kurs: kierowca wózków jezdniowych, a w kolejności czekają jeszcze szkolenia z zakresu podstaw przedsiębiorczości oraz obsługa kas fiskalnych. Jedna z beneficjentek projektu bierze udział w kursie artystyczne układanie roślin - florystyka. Wszystkie ukończone kursy i szkolenia zawodowe zostaną potwierdzone odpowiednimi egzaminami i certyfikatami.

 

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Pomoc dla poszkodowanych przez wichurę

  Pomoc przeznaczona jest dla rodzin i osób samotnie gospodarujących, które poniosły straty w gospodarstwach domowych i znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych.

 • Otwarcie ŚDS w Krzyszczynce

  Minister Elżbieta Rafalska wzięła udział w uroczystym otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce w województwie lubuskim. Była także gościem konferencji „Partnerstwo w kształceniu zawodowym”, która miała miejsce w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

   
 • Dodatkowy konkurs „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza dodatkowy otwarty konkurs ofert w ramach programu Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym i zaprasza podmioty uprawnione do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów z zakresu pomocy społecznej skierowanej do osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością.

   

 • Sejm podniósł rentę socjalną

  Z 865,03 do 1029,80 zł – o tyle wzrośnie renta socjalna dzięki uchwalonej dziś przez Sejm ustawie. W efekcie renta socjalna zostanie podwyższona do 100% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Sejm przyjął ustawę niemal jednogłośnie i bez poprawek.

Gości Online

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Podstawowe Informacje

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie czynny jest w godzinach:

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek: 08:00-16:00
Środa: 08:00-17:00
Piątek: 08:00-15:00

Adres i telefon:
ul. Armii Krajowej 89, 96-314 Baranów
tel./fax (46) 856-03-17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

S5 Box

Logowanie

Rejestracja