Rok 2011

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie

phone Masz problem ? Zadzwoń: (46) 856-03-17

 • Zarejestruj się

Aktualności

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2011 08Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie realizuje projekt systemowy „Człowiek najlepszą inwestycją – aktywna integracja w Gminie Baranów".

To już czwarty projekt realizowany przez nasz Ośrodek na terenie gminy Baranów, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.

Główne założenie projektu ma na celu rozwijanie aktywności zawodowej beneficjentów ośrodka pomocy społecznej. W praktyce oznacza to cykl działań nastawionych na przygotowanie grupy uczestniczącej w projekcie do ponownego podjęcia zatrudnienia, po długim okresie nieaktywności zawodowej.

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2011 38Projekt ma także dostosowywać rolę ośrodka pomocy społecznej do zmieniających się warunków społecznych – ma to być model pomocy oparty na integracji socjalnej, co oznacza wykorzystanie w pomocy społecznej zarówno świadczeń socjalnych, jak również takich instrumentów jak: wsparcie, edukacja socjalna, pomoc w zatrudnieniu, szeroko rozumiana praca socjalna w środowisku. Obecnie w projekcie bierze udział 7 osób – pięć kobiet oraz po raz pierwszy zgłosiło się dwóch panów.

W ramach projektu przeprowadzone zostały warsztaty kompetencji i umiejętności społecznych takich jak: nauka umiejętności komunikacji interpersonalnej, trening asertywności, umiejętności społeczne oraz aktywnego poszukiwania pracy. Warsztaty również zawierały indywidualne i grupowe spotkania z doradcą zawodowym, który uczył, jak poruszać się na rynku pracy oraz wskazał, jaka praca byłaby najodpowiedniejsza dla danej osoby.

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2011 68W warsztatach tych zawarte zostały również elementy z zakresu szkolenia z aktywnego poszukiwania pracy oraz podstaw obsługi komputera.

Obecnie nasi uczestnicy kończą kurs: kierowca wózków jezdniowych, a w kolejności czekają jeszcze szkolenia z zakresu podstaw przedsiębiorczości oraz obsługa kas fiskalnych. Jedna z beneficjentek projektu bierze udział w kursie artystyczne układanie roślin - florystyka. Wszystkie ukończone kursy i szkolenia zawodowe zostaną potwierdzone odpowiednimi egzaminami i certyfikatami.

 

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Konkurs dla naukowców i dziennikarzy rozstrzygnięty

  Mariola Racław i Ewa Wołkanowska-Kołodziej laureatkami konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej. Podczas uroczystej gali w Ministerstwie Rodziny wręczone zostały dziś nagrody w drugiej edycji konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej, wybitnej polskiej socjolożki.

 • Ubóstwo miało twarz dziecka

  Warty odnotowania jest fakt, że najbardziej poprawiła się sytuacja dzieci. Wskaźnik zagrożenia ubóstwem relatywnym dzieci spadł z 21,1% w 2016 roku do 14,0% w 2017 roku. W ciągu jednego roku odnotowano więc spadek aż o 7,1 pkt. proc.

   
 • Dodatkowe wsparcie na pomoc osobom bezdomnym

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza dodatkowy otwarty konkurs ofert w ramach programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”,

 • Niższe zagrożenie ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zwłaszcza wśród dzieci

  Polakom żyje się lepiej – potwierdzają to zarówno statystyki (m.in. GUS, Eurostat), jak i międzynarodowe rankingi. Jeszcze w 2016 r. zagrożonych ubóstwem relatywnym było w Polsce prawie 6,5 mln osób. Rok później było ich 872 tys. mniej. Istotnie poprawiła się sytuacja dzieci. Mniej osób korzysta także z pomocy społecznej.

   

Gości Online

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Podstawowe Informacje

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie czynny jest w godzinach:

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek: 08:00-16:00
Środa: 08:00-17:00
Piątek: 08:00-15:00

Adres i telefon:
ul. Armii Krajowej 89, 96-314 Baranów
tel./fax (46) 856-03-17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

S5 Box

Logowanie

Rejestracja