Rok 2012

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie

phone Masz problem ? Zadzwoń: (46) 856-03-17

 • Zarejestruj się

Aktualności

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2012 08Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie, kończy realizację piątej edycji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt „Człowiek najlepszą inwestycją – aktywna integracja w Gminie Baranów" realizujemy już piaty rok. Właśnie skończył się cykl szkoleń.

W szkoleniach brało udział 7 osób w tym 5 kobiet i 2 mężczyzn (jeden z uczestników uzupełnia wykształcenie na poziomie średnim). Uczestnicy szkoleń to mieszkańcy Gminy Baranów, w wieku aktywności zawodowej, pozostających bez pracy lub bezrobotni.

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2012 10Głównym celem szkoleń było, nabycie nowych umiejętności zawodowych i społecznych oraz podniesienie kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach oraz warsztatach organizowanych w ramach projektu.

Beneficjenci projektu brali w tym roku udział w warsztatach kompetencji i umiejętności społecznych wraz z zajęciami z doradcą zawodowym. Wszyscy uczestnicy projektu zostali objęci wsparciem psychologicznym mającym na celu wzmocnienie ich psychiki i działań.

W ramach szkoleń zawodowych przeprowadzono kursy zawodowe dla 5 kobiet „Kurs florystyka – artystyczne układanie kwiatów” oraz dla 1 mężczyzny „Kurs spawania – Metodą MAG”.

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2012 87Z beneficjentami projektu zostały zawarte kontrakty socjalne, które określają działania podejmowane przez pracownika socjalnego jak i osobę nieaktywną zawodowo zmierzające do poprawy jej sytuacji życiowej.

Zajęcia odbywały się we wrześniu, październiku i listopadzie w Filii Biblioteki Publicznej w Kaskach a prowadzili je specjaliści wyłonieni na podstawie wyboru najkorzystniejszej oferty.

Mamy nadzieję, że panie biorące udział w projekcie wykorzystają zdobytą wiedzę i wkrótce powrócą na rynek pracy.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Konkurs dla naukowców i dziennikarzy rozstrzygnięty

  Mariola Racław i Ewa Wołkanowska-Kołodziej laureatkami konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej. Podczas uroczystej gali w Ministerstwie Rodziny wręczone zostały dziś nagrody w drugiej edycji konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej, wybitnej polskiej socjolożki.

 • Ubóstwo miało twarz dziecka

  Warty odnotowania jest fakt, że najbardziej poprawiła się sytuacja dzieci. Wskaźnik zagrożenia ubóstwem relatywnym dzieci spadł z 21,1% w 2016 roku do 14,0% w 2017 roku. W ciągu jednego roku odnotowano więc spadek aż o 7,1 pkt. proc.

   
 • Dodatkowe wsparcie na pomoc osobom bezdomnym

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza dodatkowy otwarty konkurs ofert w ramach programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”,

 • Niższe zagrożenie ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zwłaszcza wśród dzieci

  Polakom żyje się lepiej – potwierdzają to zarówno statystyki (m.in. GUS, Eurostat), jak i międzynarodowe rankingi. Jeszcze w 2016 r. zagrożonych ubóstwem relatywnym było w Polsce prawie 6,5 mln osób. Rok później było ich 872 tys. mniej. Istotnie poprawiła się sytuacja dzieci. Mniej osób korzysta także z pomocy społecznej.

   

Gości Online

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Podstawowe Informacje

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie czynny jest w godzinach:

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek: 08:00-16:00
Środa: 08:00-17:00
Piątek: 08:00-15:00

Adres i telefon:
ul. Armii Krajowej 89, 96-314 Baranów
tel./fax (46) 856-03-17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

S5 Box

Logowanie

Rejestracja