Rok 2014

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie

phone Masz problem ? Zadzwoń: (46) 856-03-17

 • Zarejestruj się

Aktualności

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego

  Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego minister Elżbieta Rafalska spotkała się 22 lutego z przedstawicielami Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego.

   

 • Szkolnictwo zawodowe na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego

  Minister Elżbieta Rafalska przewodniczyła posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego poświęconemu kampanii promocyjnej szkolnictwa zawodowego – „Biznes dla szkół, szkoły dla biznesu”. W spotkaniu, które odbyło się 16 lutego br. udział wziął Stanisław Szwed – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, członek Rady Dialogu Społecznego.

   

 • Nowi członkowie Rady Dialogu Społecznego

  Prezydent Andrzej Duda powołał pięciu nowych przedstawicieli rządu do Rady Dialogu Społecznego. W wydarzeniu udział wzięła przewodnicząca Rady, minister Elżbieta Rafalska. Posiedzenie Rady w nowym składzie odbędzie się 16 lutego.

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2014 12Po przeprowadzonym naborze do projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie zakwalifikowanych zostało 7 mieszkańców Gminy Baranów. Grupa, która ma otrzymać wsparcie w postaci szkoleń i kursów składa się z 3 mężczyzn i 4 kobiet, jedna z uczestniczek posiada orzeczenie o niepełnosprawności.
W lipcu 2014 r. odbyły się szkolenia i warsztaty z psychologiem i doradcą zawodowym w Filii Biblioteki publicznej w Kaskach. Siódemka uczestników projektu realizowanego przez GOPS w Baranowie uczestniczyła w:
Warsztatach z psychologiem
Warsztatach kompetencji i umiejętności społecznych
Warsztatach z doradcą zawodowym
Indywidualnych konsultacjach z psychologiem i doradcą zawodowym.
Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2014 02Dzięki wsparciu doradcy zawodowego oraz psychologa wszyscy uczestnicy mogli podjąć przemyślane decyzje o dalszych planach zawodowych. Już od września rozpoczęły się szkolenia zawodowe dla czwórki z uczestników, były to.:
Kurs magazyniera z obsługą wózków jezdniowych;
Kurs animatora czasu wolnego;
oraz Kurs kucharski I i II stopnia;
W październiku dołączą kolejne trzy osoby zdobywające nowe kwalifikacje w ramach projektu na kursach:
Kursie - florystyka I i II stopnia;
Kursie - księgowości od podstaw z obsługą programów użytkowych i komputera.
Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2014 43Po zaplanowanym wsparciu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty i zaświadczenia z pozyskanych kwalifikacji
W związku z poniesionymi kosztami dojazdu na szkolenia podopieczni korzystają również ze wsparcia socjalnego w ramach realizowanych kontraktów socjalnych.

 

 

 

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2014a 4014 grudnia 2014 r. odbył się wyjazd integracyjny do miasta Łodzi. Wyjazd zorganizowano dla uczestników tegorocznej edycji projektu wraz z osobami towarzyszącymi i pracowników ośrodka. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie:
• Księżego Młyna;
• Muzeum Kinematografii – dawny pałac Scheiblera;
• Łódzka Szkoła Filmowa;
• Centralne Muzeum Włókiennictwa;
• Muzeum Miasta Łodzi – dawny pałac Poznańskiego;
• Spacer historycznym szlakiem Manufaktury;
Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2014a 56• Obiadokolacja na terenie Manufaktury;
• oraz Wizyta w Muzeum Fabryki i na tarasie Widokowym Manufaktury.
Wycieczka zorganizowana w ramach Zadania - Aktywnej integracji, była dla wszystkich uczestników ostatnim wspólnym spotkaniem.
Działania w projekcie współfinansowane były przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy Społecznej. Głównym celem całego projektu było zwiększenie szans na podjęcie zatrudnienia i przygotowanie do życia społecznego oraz zawodowego grupy uczestników projektu. Dzięki temu kolejni mieszkańcy Gminy Baranów uzyskali nowe kwalifikacje tak poszukiwane na rynku pracy.


Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2014a 129Wszystkim uczestnikom, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy zawodowej.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Otwarcie ŚDS w Krzyszczynce

  Minister Elżbieta Rafalska wzięła udział w uroczystym otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce w województwie lubuskim. Była także gościem konferencji „Partnerstwo w kształceniu zawodowym”, która miała miejsce w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

   
 • Dodatkowy konkurs „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza dodatkowy otwarty konkurs ofert w ramach programu Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym i zaprasza podmioty uprawnione do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów z zakresu pomocy społecznej skierowanej do osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością.

   

 • Sejm podniósł rentę socjalną

  Z 865,03 do 1029,80 zł – o tyle wzrośnie renta socjalna dzięki uchwalonej dziś przez Sejm ustawie. W efekcie renta socjalna zostanie podwyższona do 100% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Sejm przyjął ustawę niemal jednogłośnie i bez poprawek.

 • Wyniki uzupełniające otwartych konkursów ofert

  W dniu 27 kwietnia 2018 r. Podsekretarz Stanu, Pani Elżbieta Bojanowska zaakceptowała wyniki uzupełniających otwartych konkursów ofert pn.:

  „Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym- animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego” – edycja 2018 r.”, „Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu – profesjonalne formy pomocy ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego” - edycja 2018 r., „Aktywne postawy młodzieży – podnoszenie kompetencji, przedsiębiorczości i odpowiedzialności w wymiarze środowiska” – edycja 2018 r.

   

Gości Online

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Podstawowe Informacje

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie czynny jest w godzinach:

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek: 08:00-16:00
Środa: 08:00-17:00
Piątek: 08:00-15:00

Adres i telefon:
ul. Armii Krajowej 89, 96-314 Baranów
tel./fax (46) 856-03-17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

S5 Box

Logowanie

Rejestracja