Warto przeczytać

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie

phone Masz problem ? Zadzwoń: (46) 856-03-17

 • Zarejestruj się

Aktualności

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego

  Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego minister Elżbieta Rafalska spotkała się 22 lutego z przedstawicielami Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego.

   

 • Szkolnictwo zawodowe na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego

  Minister Elżbieta Rafalska przewodniczyła posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego poświęconemu kampanii promocyjnej szkolnictwa zawodowego – „Biznes dla szkół, szkoły dla biznesu”. W spotkaniu, które odbyło się 16 lutego br. udział wziął Stanisław Szwed – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, członek Rady Dialogu Społecznego.

   

 • Nowi członkowie Rady Dialogu Społecznego

  Prezydent Andrzej Duda powołał pięciu nowych przedstawicieli rządu do Rady Dialogu Społecznego. W wydarzeniu udział wzięła przewodnicząca Rady, minister Elżbieta Rafalska. Posiedzenie Rady w nowym składzie odbędzie się 16 lutego.

Seminarium podsumowujące projekt17 czerwca 2015 r. zakończyły się ostatnie szkolenia w ramach projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie. Szkolenia przeprowadzono dla 5 uczestników na terenie Gminy Baranów, były to:
„Kurs opiekunki dziecięcej” dla 2 Pań,
„Kurs magazyniera z obsługą komputera i wózków jezdniowych” dla 2 Panów,
„Kurs nowoczesny sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i komputerową obsługą programów fakturujących – Symfonia Handel” dla 1 Pani.
W tym samym dniu w Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie o godz. 14 odbyło się Seminarium podsumowujące projekt systemowy pt.: „Człowiek najlepszą inwestycją – aktywna integracja w Gminie Baranów”, realizowany w latach 2008-2015.
Na seminarium zostali zaproszeni absolwenci szkoleń realizowanych w ramach w/w projektu. Na uroczystość przybyli Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Baranowie, jak również przedstawiciele Gminy Baranów: Skarbnik Gminy Baranów Pan Kazimierz Szymański, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranowie Pani Bożena Stegienko, a także prowadzący warsztaty psycholodzy: Pani Małgorzata Jedlecka, Pani Mariola Przanowska – Jeznach z doradcą zawodowym Panią Katarzyną Dąbrowską.

Seminarium poprowadziła Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Halina Tomczyszyn, wraz z Panem Robertem Błaszczykiem oraz pracownikiem socjalnym zatrudnionym w ramach w/w projektu Panią Sylwią Suchecką. Na spotkaniu przedstawione zostały informacje dotyczące kończącego się już projektu, pozyskanych funduszy w/w przedsięwzięcia ze środków unijnych oraz gminnych. W ramach podsumowania zaprezentowane zostały osiągnięcia projektu, przeprowadzone w czasie tych ośmiu lat warsztaty i szkolenia zawodowe, oraz spotkania i wyjazdy integracyjne dla uczestników projektu. Goście przybyli na seminarium podzielili się swoimi wrażeniami z udziału w projekcie.

Seminarium Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w BaranowieSpotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Na zakończenie zaproszono przybyłych gości na poczęstunek oraz rozdano drobne upominki.
Przez osiem lat w ramach projektu „Człowiek najlepszą inwestycją – aktywna integracja w Gminie Baranów”, zrealizowaliśmy szkolenia:
„Kurs opiekunki osoby starszej” – w 2008 r.;
„Kurs z podstaw przedsiębiorczości, działalność gospodarcza z uwzględnieniem potrzeb lokalnych, alternatywne formy zarobkowe na terenach wiejskich” – w 2009 r.;
Kurs „Nowoczesny sprzedawca z obsługą komputera, kas fiskalnych, przedsiębiorczości oraz modułem stylizacji i wizażu” – w 2010 r.;
Kurs „Kierowca wózków jezdniowych” – w 2011 r.;
Kurs z zakresu „Podstaw przedsiębiorczości – w 2011 r.;
„Kurs obsługi kas fiskalnych” – w 2011 r.;
Kurs „Artystyczne układanie roślin – florystyka” – w 2011, 2012, 2013, 2014 r.;
„Kurs spawania – Metodą MAG” – w 2012 r.;
„Kurs komputerowy” – w 2013 r.;
„Kurs księgowości od podstaw” – w 2013 r.;
„Kurs na samodzielną księgową” – w 2013 r.;
„Kurs na operatora koparko – ładowarki” – w 2013 r.;
„Kurs kucharski I i II stopnia” – w 2014 r.;
„Kurs magazyniera z obsługą komputera i wózków jezdniowych” – w 2014 r., 2015 r.;
„Kurs animatora czasu wolnego” – w 2014 r.;
„Kurs księgowości od podstaw z obsługą programów użytkowych i komputera.”- 2014 r.
„Kurs opiekunka dziecięca” – w 2015 r.;
„Kurs nowoczesny sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i komputerową obsługą programów fakturujących – Symfonia Handel” – w 2015 r.
Wszystkim uczestnikom szkoleń oraz osobom zaangażowanym w realizację projektu, serdecznie dziękujemy.

Zespół Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Baranowie.

Serdecznie dziękujemy za współpracę.
Halina Tomczyszyn
Kierownik GOPS w Baranowie

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Otwarcie ŚDS w Krzyszczynce

  Minister Elżbieta Rafalska wzięła udział w uroczystym otwarciu Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce w województwie lubuskim. Była także gościem konferencji „Partnerstwo w kształceniu zawodowym”, która miała miejsce w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

   
 • Dodatkowy konkurs „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza dodatkowy otwarty konkurs ofert w ramach programu Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym i zaprasza podmioty uprawnione do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów z zakresu pomocy społecznej skierowanej do osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością.

   

 • Sejm podniósł rentę socjalną

  Z 865,03 do 1029,80 zł – o tyle wzrośnie renta socjalna dzięki uchwalonej dziś przez Sejm ustawie. W efekcie renta socjalna zostanie podwyższona do 100% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Sejm przyjął ustawę niemal jednogłośnie i bez poprawek.

 • Wyniki uzupełniające otwartych konkursów ofert

  W dniu 27 kwietnia 2018 r. Podsekretarz Stanu, Pani Elżbieta Bojanowska zaakceptowała wyniki uzupełniających otwartych konkursów ofert pn.:

  „Nowe horyzonty aktywnej integracji w środowisku lokalnym- animacja, edukacja, aktywizacja na rzecz zmniejszenia wykluczenia społecznego” – edycja 2018 r.”, „Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu – profesjonalne formy pomocy ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego” - edycja 2018 r., „Aktywne postawy młodzieży – podnoszenie kompetencji, przedsiębiorczości i odpowiedzialności w wymiarze środowiska” – edycja 2018 r.

   

Gości Online

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Podstawowe Informacje

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie czynny jest w godzinach:

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek: 08:00-16:00
Środa: 08:00-17:00
Piątek: 08:00-15:00

Adres i telefon:
ul. Armii Krajowej 89, 96-314 Baranów
tel./fax (46) 856-03-17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

S5 Box

Logowanie

Rejestracja